רכישת נכס בקפריסין – המדריך המלא לשנת 2024

רכישת נכס בקפריסין (היוונית) – המדריך המלא לשנת 2024

 

לאור עליית מחירי הנדל"ן בארץ, ישראלים רבים הבינו (בלית ברירה) שיש נתיבי השקעה בנדל"ן מחוץ לישראל וזוהי דרך נוספת לפיזור השקעות והפחתת רמות הסיכון (לדוגמה: במקום להשקיע את כל ההון העצמי בדירה אחת בישראל ניתן להשקיע במספר נכסים בחו"ל).

 

כידוע, קפריסין מחולקת לצד היווני (הדרומי) ולצד הטורקי (הצפוני).

במאמר זה נתייחס לרכישת נכס בצד היווני של קפריסין: לרנקה, לימסול, פאפוס וניקוסיה.

 

אם כן, מדוע משקיעים מישראל פונים להשקעה בנדל"ן בקפריסין?

 

ראשית, עלויות נמוכות (באופן יחסי לישראל). בקפריסין ניתן למצוא נכסי נדל"ן במחירים נמוכים יחסית לישראל.

 

שנית, עלות-תועלת. התשואה הפוטנציאלית בהשקעה בנכסים בקפריסין יכולה להניב תשואות נאות לעומת תשואות בהשקעה בנדל"ן בישראל.

 

שלישית, מיקום, מיקום, מיקום. השקעה בקפריסין מאפשרת למשקיעים ישראלים "לקפוץ" לביקור בנכס בטיסה שאורכת כ-40-50 דקות. כמו כן, מיקומה של קפריסין ונופיה המרהיבים, אורח החיים הרגוע תחת השמש, מושכים מיליוני תיירים מכל העולם וכידוע, כלכלת קפריסין נשענת על ענף התיירות.

 

רביעית, מיסי נדל"ן נמוכים באופן יחסי.

 

כל הסיבות הטובות לעיל, מפתות משקיעים מכל העולם להשקיע קפריסין ולמרות שייתכן שמדובר בעסקאות שעתידות להניב תשואות גבוהות ושייתכן שרמת סיכון ההשקעה נמוכה מההשקעה בישראל, חשוב שהרוכש הפוטנציאלי יקבל ייעוץ משפטי טרם חתימה על מסמכים עם חברת השקעה בקפריסין או ברכישת נכס דרך מתווך מאדם פרטי.

 

מהם הצעדים לרכישת נכס בקפריסין?

 

להלן "צ'ק ליסט" שתסייע לכם להבין מהם הצעדים ברכישת נכס בקפריסין.

אלה הם הצעדים העיקריים:

 

  1. מקדמה. תשלום מקדמה בלתי חוזרת כדי שהנכס שבחרתם יצא מהשוק.
  2. עורך דין. אנו ממליצים בחום לבחור עורך דין דובר עברית שיסייע לכם לנווט בבירוקרטיה הקפריסאית ובחינת ההיבטים החוקיים בעסקת המכר שאתם עומדים לבצע בארץ זרה.
  3. גילוי נאות. עורך הדין שבחרתם יערוך הליך של "גילוי נאות" ויבדוק שמבחינה חוקית, הבעלים שמוכר את הנכס הוא באמת בעליו וכן יבדוק האם ישנן מגבלות להעברת הזכויות בנכס, מהן ההגבלות וככל שאין מניעה להמשיך את הרכישה – יאשר שניתן להתקדם בעסקה.
  4. טיוטת חוזה מכר לרכישת נכס בקפריסין. עורך הדין שבחרתם יסייע לכם במשא ומתן מול עורך הדין של בעל הנכס ויסביר לכם את ההשלכות החוקיות של התנאים בטיוטת חוזה המכר (לרבות תיקון טיוטת החוזה).
  5. בדיקת נושא המיסוי של עסקת המכר.
  6. סיום עסקת המכר והעברת הזכויות בנכס על שמכם בלשכת רישום המקרקעין של קפריסין ((Land Registry Office.

 

אם כן, מהן ההמלצות לפני שרוכשים נכס בקפריסין?

 

  • שכרו עורך דין מטעמכם.
  • בדקו שניתן להעביר את הזכויות בנכס (ושאין הליכים משפטיים שאתם לא מודעים להם).
  • ככל שמדובר ברכישה של נכס קיים (לא "על הנייר") טוסו לקפריסין וראו את הנכס בעיניים, וערכו רשימה של ליקויים ושיפוצים שיש לבצע.

 

לכן, בהתנהלות משפטית מול חברות השקעה בנדל"ן בקפריסין ומול מוכרים זרים, מומלץ שעורך דין מטעמכם יגן על האינטרסים שלכם ויעשה את בדיקות הנאותות המקדימות לוודא שמדובר בהשקעה בנכס שהוצע וכי אין מגבלה כזו או אחרת שעלולה לסכל את העסקה או להפוך אותה לפחות משתלמת (דברים שרוכש לא רואה ועורך דין מנוסה כן רואה).

 

משרדנו עוסק בהגנה על משקיעי נדל"ן ישראלים בחו"ל ובעל ניסיון רב.

כמו כן, משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם משרדי עורכי דין מובילים בקפריסין וביוון ומספק ליווי משפטי מלא החל משלב ההתעניינות בנכס ועד לביצוע העסקה והעברת הזכויות על שמכם

 

*המידע במאמר הוא מידע כללי בלבד, והוא לא מהווה המלצה או תחליף לחוות דעת או ייעוץ משפטי. לקבלת פרטים נוספים, ניתן לפנות בשאלות למשרדנו: 03-7161515.

 

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

מאמרים נוספים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

עבירת הנהגה בשכרות הוגדרה כעבירה חמורה על ידי כנסת ישראל. העונש בצד ביצוע העבירה של נהיגה בשכרות והרשעה של הנהג על ידי בית משפט –

מאמרים פופולריים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

עבירת הנהגה בשכרות הוגדרה כעבירה חמורה על ידי כנסת ישראל. העונש בצד ביצוע העבירה של נהיגה בשכרות והרשעה של הנהג על ידי בית משפט –

כמה עולה הליך חדלות פירעון? כמה עולה פשיטת רגל?

חידוש הליך פשיטת רגל שבוטל

הליך פשיטת הרגל חזר וככל שהחייב ישלם את היתרה – יהיה חופשי מחובות! כידוע, אבן היסוד בהליך של פשיטת רגל / הליך חדלות פירעון הוא

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף עו"ד ירון אילון

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף

בדרך כלל, איננו בוחרים את השכנים שלנו והם "נכפים" עלינו באופן אקראי עקב עצם עובדת המגורים. לעיתים, יחסי השכנות יכולים להימשך שנים לא מעטות, בקרבה

צריכים חוות דעת? רוצים להתייעץ?

צרו איתנו קשר

משרד בעל מומחיות ייחודית בייצוג משפטי בתחומי הנגישות ושוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות וכן בתחומי המשפט המסחרי והזכיינות.