בדיקות קרקע לבנייה

בדיקות עורך דין לפני קניית קרקע להשקעה

בשנים האחרונות, עקב רפורמות למיניהן בעולם הנדל”ן ותמורות בשוק, קניית קרקע להשקעה הפכה לאופציה מועדפת על ידי רבים. אכן, במקרים מסוימים רכישת הקרקע הינה כדאית ומשתלמת ועשויה להניב תשואה נאה בעתיד הנראה לעין. יחד עם זאת, התחום בוודאי אינו נטול סיכונים, חלקם גדולים מאחרים, ועל מנת להקטין את מידת הסיכון ולהגיע אל העסקה עם הרגליים על הקרקע – חשוב מאוד לבצע מספר בדיקות קרקע לבנייה באמצעות עורך דין המתמחה במקרקעין.

חשוב לזכור כי קניית קרקע להשקעה אינה עניין של מה בכך, לא מבחינת הסכומים, לא מבחינת מורכבות משפטית, לא מבחינת הגופים המעורבים בעניין, וגם לא מבחינת משך הזמן. יתר על כן, בשנים האחרונות אנו עדים לפרסומים רבים במדיות השונות בדבר קרקעות לרכישה המהוות לכאורה הזדמנות מצוינת. ואולם, בפרסומים אלו חסרים לעיתים קרובות פרטים המאפשרים למתעניינים לקבל החלטות מושכלות ונכונות. ולכן לאור חוסר המידע וההבנה המשפטית המורכבת הטמונה בתחום קיימת חשיבות גדולה לקיים היוועצות מקיפה ויסודית עם עורך דין מקרקעין בעל ניסיון רב בעסקאות רכישת קרקעות, היודע בדיוק אילו בדיקות יש לבצע ומסוגל לספק ייעוץ, המלצות ליווי לכל אורך העסקה.

הבדיקות שמבצע עורך הדין

כאמור, בעסקאות אלו מעורבים לא מעט גורמים ותוכניות שאותם יש לברר לעומק. בראש ובראשונה, בדיקות קרקע לבנייה מתחילות בבחינת המרקם של הקרקע בתמ”א 35 על מנת לוודא שמדובר במרקם עירוני כפי שמסומן בתשריט. לאחר בדיקת תוכנית המתאר הארצית יש גם לוודא את ייעודה של הקרקע בתוכנית המתאר המחוזית, ולבחון הליכי שינוי ייעוד כפי שקיימים בתוכנית המתאר המקומית. כמובן שחשוב להבין מיהי הוועדה הדנה בנושא שינוי הייעוד של הקרקע, מהו השלב בו הדיונים נמצאים, עד כמה התהליך מתנהל באופן חלק או שקיימים סיבוכים, ולקבל צפי משוער לאישור.

מעבר לכך, יש לבחון היבטים משפטיים כגון את נסח הטאבו, הפקעות שהיו על הקרקע, שעבודים והקבלות עליה. כמובן שיש גם לדרוש ולקבל שומה מעודכנת על הקרקע הכוללת הערכת שמאי, תהליכים שעוד צריכים להתקיים עד לאישור, מיסים ותשלומים שיוטלו על קונה, ולוחות זמנים צפויים.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

מאמרים נוספים

מאמרים פופולריים

כמה עולה הליך חדלות פירעון? כמה עולה פשיטת רגל?

חידוש הליך פשיטת רגל שבוטל

הליך פשיטת הרגל חזר וככל שהחייב ישלם את היתרה – יהיה חופשי מחובות! כידוע, אבן היסוד בהליך של פשיטת רגל / הליך חדלות פירעון הוא

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף עו"ד ירון אילון

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף

בדרך כלל, איננו בוחרים את השכנים שלנו והם "נכפים" עלינו באופן אקראי עקב עצם עובדת המגורים. לעיתים, יחסי השכנות יכולים להימשך שנים לא מעטות, בקרבה

צריכים חוות דעת? רוצים להתייעץ?

צרו איתנו קשר

משרד בעל מומחיות ייחודית בייצוג משפטי בתחומי הנגישות ושוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות וכן בתחומי המשפט המסחרי והזכיינות.