עו"ד ירון אילון (משמאל) עו"ד עמרי אוושינסקי (מימין). צילום: אבישי פינקלשטיין.
ירון אילון

צרו איתנו קשר:

עו''ד ירון אילון

ביטוח תאונות אישיות תלמידים

מתפללים על הילדים שלנו וליתר ביטחון הם גם מבוטחים 24/7

הזמר-יוצר והמוזיקאי חנן בן ארי שחרר סינגל חדש, שם הוא אומר:

“אני לא אספיק להגיע

לשמור, להציל, להושיע

לספוג במקומם ת’קליע

אוי כמה הלב הוא פגיע”

כל מי ששמע את השיר התרגש ממילות השיר, וההורים שביננו אף יותר.

כולנו יודעים שבחיים אנחנו לא יכולים להגן בצורה מושלמת על הילדים שלנו.

סיטואציה בה הורה מקבל שיחת טלפון מבית הספר כי ילדו נפגע ונפצע היא לא סיטואציה זרה לאף אחד מההורים, ומי שחווה סיטואציה שכזו יודע שהדבר הראשון שעליו לעשות לאחר שהבהלה יורדת היא לרוץ ולהעניק לילדו את הטיפול הטוב והמסור ביותר שאנחנו יכולים להעניק.

לצערי לאחר המקרה וההחלמה רבים מאיתנו שוכחים מהמקרה וממשיכים בחיינו, הילדים גדלים והסיטואציה הלא נעימה נשארת כזיכרון רחוק שלעיתים מדברים עליו בערבי שישי.

נשאלת השאלה, מה בנוגע לנזק שנותר לילד, או המוגבלות שממנה סבל עד להחלמה, ומהן הזכויות המגיעות לילד לאחר הפגיעה.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים שמעתם?

חשוב לזכור, כל ילד הלומד במסגרת חינוך חובה מ-ב-ו-ט-ח בכל מקום ובכל זמן! גם במהלך הערב והשבת, מחוץ לשעות הלימודים, וגם במהלך החופש הגדול ובחופשות החגים.

חשוב לציין כי שאלות כגון הקשר למסגרת החינוכית, או שאלת האשם בתאונה כלל אינן רלוונטית וניתן להגדיר ביטוח שכזה כביטוח “שברת שילמת”, היינו ניתן לתבוע פיצוי במקרים רבים בהם הילד נותר עם הגבלה זמנית, צמיתה או חלילה גרוע מכך.

רגע, אולי יש פה בעיה קטנה, הילד קטן וכפי שבטח רובנו כבר שמענו או יודעים, תביעות ביטוח מתיישנות תוך פרק זמן בן שלוש שנים, פרק זמן שעשוי להיות קצר מדי על מנת שנראה את הנזק, עם זאת חשוב לדעת כי תקופת ההתיישנות מתחילה רק שהילד מגיע לגיל 18 שנים היינו ניתן לתבוע על תאונה שהילד עבר עד שהוא מגיע לגיל 21.

לסיום, חשוב שנזכור! הפיצוי הוא לא “מתנה”, הורי הילד משלמים עבור הביטוח במסגרת החינוכית, עם זאת אנחנו מקווים שלעולם לא נשתמש בו שכן כמו שהזמר אמר בשיר “אמן שיהיו בריאים תמיד”.

זכרו! האמור אינו מהווה יעוץ משפטי. בכל מקרה ובכל פגיעה מומלץ לפנות ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנזקין והביטוח על מנת לממש את כלל הזכויות.
אם ילדכם סבל מפגיעה ומפציעה וכתוצאה מכך נותר עם הגבלה זמנית או צמיתה

צרו קשר עוד היום!
ירון אילון – משרד עורכי דין

צריכים חוות דעת? רוצים להתייעץ?

צרו איתנו קשר

משרד בעל מומחיות ייחודית בייצוג משפטי בתחומי הנגישות ושוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות וכן בתחומי המשפט המסחרי והזכיינות.