fbpx

03-7161515

התקשרו למשרד עכשיו!

יום א-ה: 9:00 - 17:00

לקביעת פגישה בתיאום מראש!

כיצד משבר הקורונה צפוי להוביל למצב של חדלות פירעון?

וירוס הקורונה ככול הנראה עתיד לייצר משבר כלכלי גלובלי, אשר ישפיע באופן משמעותי גם על העסקים בישראל. ההגבלות על המשק להגנה מפני התפשטות הנגיף, שעיקרן סגירת בתי עסק, חנויות ונותני שירותים בכל רחבי הארץ, יגבו בסופו של דבר את מחירן.


כמו באופן אירוני, חוק חדלות פירעון שנכנס לתוקפו ממש לאחרונה במטרה להקל על חייבים ולכוון אותם לשיקום כלכלי, צפוי לגרור אלפי בעלי עסקים, שכירים וחברות להליך זה בעקבות משבר הקורונה.

בתקופת משבר הקורונה, נוצרה סיטואציה חדשה בה גורמים שונים במשק עשויים להגיע למצב זה. לא רק בעלי עסקים וחנויות שנסגרו לתקופת המשבר, אלא גם שכירים. לדוגמה אלו שרק התחילו עבודה חדשה ומיד הוצאו לחל”ת או פוטרו בשל ההגבלות ואינם זכאים עדיין לדמי אבטלה, עשויים להיכנס מהר מאוד לגירעון ולצבור חובות, וכן משפחות בהן רק אחד מבני הזוג מפרנס והוא בחל”ת.


תאגידים וחברות צפויים אף הם להיכנס להליך זה. חברות רבות בתחום התעופה והתיירות, וכן למפעלים מתחומים שונים: מסעדות, בתי קפה, חנויות, מרכזים מסחריים, יצרנים, מוסכים, יבואנים, בתי מלון, ועוד.


הליך חדלות פירעון שנכנס לתוקפו בספטמבר 2019 במטרה להחליף את חוק פשיטת רגל, בכדי להקל על החייבים ולסייע להם להשתקם כלכלית, מתעדכן פעם נוספת בשל משבר הקורונה. לאור המשבר, עצמאים הנמצאים כבר בהליך חדלות פירעון והעסק שלהם נפגע בתקופה זו, יוכלו להגיש בקשה להפחתת גובה תשלומי ההחזרים שלהם או בקשה לפטור זמני מהחזר התשלומים עד ליציאה מהמשבר. כנ”ל לגבי עובדים שכירים שנמצאים בהליך חדלות פירעון ופוטרו מעבודתם או הוצאו לחל”ת בתקופה הקורונה.


נוסף, על פי הודעת שר המשפטים, מועדי התשלום לצווי תשלומים בהוצאה לפועל או בהליך חדלות פירעון יידחו עד לתום מצב החירום ולא ינקטו צעדים נגד חייבים שלא שילמו את התשלומים במועד. הקלה נוספת לחייבים בתקופה זו, מגיעה מהמרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה, המאפשר לחייבים שנמצאים בהסדר חוב לתשלום קנסות, לדחות את תשלומי חודשים מרץ, אפריל ומאי 2020, עד ל- 15 ביוני 2020. המרכז אף מספק הקלות נוספות.


רצוי להגיש בקשה להליך חדלות פירעון באמצעות עורך דין. מאחר והגשת הבקשה, התצהירים שיש למלא, ביאור ההסברים הלגיטימיים להיווצרות החוב,  הדיונים בבית המשפט ובהוצאה לפועל, וכו’, מורכבים וסבוכים, מומלץ ואף רצוי מאוד להיעזר בעורך דין מקצועי המתמחה בתחום זה.


עורך הדין מבצע שורה של פעולות מורכבות ושונות בהתאם למצב היחיד (החייב), גובה החוב והגורמים האמונים על ניהול התיק. יש לבצע הכנה, הגשה ואימות מסמכים, ליווי החייב או החברה בתהליך המשפטי, עדכון בקשות אלו ואחרות עד לפתיחת ההליך, התנהלות מול הנושים ועוד. ליווי עורך הדין נעשה בכל ההיבטים: המשפטיים, הפרוצדורליים ובהמשך בדיון חדלות הפירעון העצמו וגם לאחריו, כיוון שאין לדעת מה תהיינה ההחלטות בתהליך וכיצד הוא יסתיים.


משרדנו הוא משרד בוטיק המספק את שירותיו בגובה העיניים ובליווי יד ביד לאורך כל התהליך. אנו מקפידים להסביר ללקוח את ההחלטות השיפוטיות, ולסייע לו לפסוע נכונה בשביל העולם המשפטי, דרך הצמתים של הבקשות וההחלטות. המשרד מלווה את הלקוח מהשלב הראשון של הגשה ופתיחת התהליך, וליווי עד לתהליך הרשמי וקבלת החלטות שיפוטיות בהתאם לרלוונטיות של התיק לביטול עיקולים שונים, ועד לשלב הסופי של הדיון בבית המשפט או בהוצאה לפועל כולל קיום דיונים לקבלת ההפטר.

משבר הקורונה הוביל אותך למצב של חדלות פירעון?

פנה למשרד המתמחה בתחום חדלות פירעון!

אנחנו מעניקים ללקוחותינו שירות מקיף בתחום חדלות פירעון:

חדלות פירעון שיקום כלכלי

הליכים שנפתחים אחרי 15.09.2019 נכנסים בחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. החוק מאפשר לחייבים ולנושים לפתוח בהליכים, במהלכם יוחזרו חלק מהחובות, ובסיומם החייב יוכל לקבל פטור מהחובות האחרים ולפתוח דף חדש בחייו.

פירוק חברה

ליווי וטיפול בפירוק חברות והבראת תאגידים. ליווי וטיפול בצו פירוק עד לקבלת צו חיסול.
טיפול וסיוע בשיקום והבראה של חברה בקשיים כלכליים.

הוצאה לפועל


ייצוג וטיפול משפטי בגביית חובות בהוצאה לפועל לזוכים ולחייבים.
הגשת התנגדויות, טענות שונות וייצוג בבתי המשפט.

צוות המשרד:

ירון אילון
ירון אילון עו"ד

עו"ד ירון אילון בעל וותק מעל 20 שנה בייעוץ עסקי, ליווי וייצוג פרטים וחברות עסקיות בעסקאות מגוונת. עו"ד אילון ייצג עסקים וחברות בערכאות משפטיות שונות ובהליכי בוררות וגישור. תחומי ההתמחות של עו”ד אילון הינם בליטיגציה מורכבת, משפט מסחרי ודיני החברות.

אורטל מאיר
אורטל מאיר עו"ד ומורשת נגישות ​

עו"ד אורטל מאיר עוסקת בתחום דיני נגישות, בזכויות אנשים עם מוגבלות ובליווי משפטי שוטף לעסקים ועמותות בתחום. לעו”ד מאיר ניסיון בכל הקשור לתחום התאמות נגישות, אפליה אסורה בגין מוגבלות, ובמיצוי זכויות עבור אנשים עם מוגבלות (המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה, משרד הבריאות, משרד התחבורה, מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ורשויות עירוניות).

מפת סניף ראשי:

כך תמצאו אותנו
סניף ראשי:

זאב ז’בוטינסקי 16,
ראשון לציון

(קומה 2, מרכז מסחרי לב ראשון)

תצרו עימנו קשר

טלפון: 03-7161515

אימייל:
 yaron@eylon-law.com

השעות שלנו

יום א-ה 9:00 – 17:00

יום שישי 9:00-12:00

כל הזכויות שמורות לירון אילון – משרד עורכי דין 2018 ©