עורך דין מקרקעין המלצות

מקרקעין עו''ד ירון אילון

כיצד עוזר לכם עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין

כל עסקת מקרקעין באשר היא חייבת באופן עקרוני במס, אולם הסכומים יכולים להיות שונים מאוד ולעיתים קרובות גם ניתן להגיע למצב של חבות מס אפס. הדבר תלוי בין היתר בסוג ובגובה העסקה, בפטורים ובהקלות השונות. עורך דין מומחה למקרקעין שיודע איך לבצע תכנון מס ולהתנהל מול הרשויות, יכול להפחית את חבות המס למינימום האפשרי.

כמה מילים על תרומתו של עורך הדין

מיסוי מקרקעין הוא עולם בפני עצמו המורכב מחוק מיסוי מקרקעין וכן פקודות ותקנות נוספות. שלושת סוגי המס המרכזיים הינם – מס שבח, מס רכישה והיטלי השבחה שאליהם נתייחס בהמשך, ואלו בהחלט עשויים להגיע לסכומים גבוהים של עשרות ומאות אלפי שקלים, ובעסקאות ענק אף ליותר מכך. עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין יכול לסייע בהקטנת חבות המס הנדרשת תוך שהוא מביא בחשבון את ההשלכות של צעדים שונים, והוא גם מסוגל לייצג את הלקוחות בעת מחלוקות מול הרשויות, בין אם הן מתבררות בבית המשפט, מול פקידי אגפים או בוועדות ערר.

סוגי מיסוי מרכזיים

כאמור, במרבית עסקאות הנדל”ן משחקים תפקיד שלושה סוגי עיקריים של מיסוי מקרקעין. הסוג הראשון הוא מס הרכישה שמוטל על קונה הנכס. גובה המס עשוי להגיע עד 10% מגובה העסקה בהתאם למדרגות הקשורות לשווי הנכס, אך מצד שני במקרים לא מעטים ניתן להגיע כדי פטור מלא ממס הרכישה. יש לציין כי מס רכישה אינו מוטל רק על דירות מגורים אלא גם על רכישה של קרקעות שאינן מיועדות לצרכי מגורים. גם כאן קיימות מדרגות מיסוי המתחילות מ- 0.5% ומגיעות עד 5% משוויו של השטח.

סוג מס מקרקעין נוסף הוא מס השבח שבו צריך לשאת המוכר. מדובר במס המוטל על רווח ההון של המוכר ומחושב בהתאם לפער שבין מחיר רכישת הנכס ובין מחיר המכירה שלו. באופן כללי, שיעור מס שבח הוא 25% משוויו של הרווח שהושג על הנכס, אך גם כאן קיימת אפשרות לקבל פטור, ובכל מקרה ניתן לנכות הוצאות שונות המפחיתות באופן משמעותי את חבות המס. עוד סוג מיסוי שמוטל על המוכר הינו היטל ההשבחה שבו מחייבת הרשות המקומית. מדובר בהיטל ששיעורו 50% מעליית שווי הנכס שהתקבלה בגלל אישור תוכניות וועדה מקומית לתכנון ובנייה, למשל הקלות, שימוש חורג וכדומה. שוב, ישנם פטורים הקשורים להיטל השבחה, למשל אם מדובר בפרויקט של פינוי בינוי או בהכרזות של משרדי ממשלה שונים.

המעוניינים בקבלת ליווי משפטי מטעם עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7161515.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו /או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

מאמרים נוספים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

עבירת הנהגה בשכרות הוגדרה כעבירה חמורה על ידי כנסת ישראל. העונש בצד ביצוע העבירה של נהיגה בשכרות והרשעה של הנהג על ידי בית משפט –

מאמרים פופולריים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

עבירת הנהגה בשכרות הוגדרה כעבירה חמורה על ידי כנסת ישראל. העונש בצד ביצוע העבירה של נהיגה בשכרות והרשעה של הנהג על ידי בית משפט –

כמה עולה הליך חדלות פירעון? כמה עולה פשיטת רגל?

חידוש הליך פשיטת רגל שבוטל

הליך פשיטת הרגל חזר וככל שהחייב ישלם את היתרה – יהיה חופשי מחובות! כידוע, אבן היסוד בהליך של פשיטת רגל / הליך חדלות פירעון הוא

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף עו"ד ירון אילון

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף

בדרך כלל, איננו בוחרים את השכנים שלנו והם "נכפים" עלינו באופן אקראי עקב עצם עובדת המגורים. לעיתים, יחסי השכנות יכולים להימשך שנים לא מעטות, בקרבה

צריכים חוות דעת? רוצים להתייעץ?

צרו איתנו קשר

משרד בעל מומחיות ייחודית בייצוג משפטי בתחומי הנגישות ושוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות וכן בתחומי המשפט המסחרי והזכיינות.