איך מבטלים עיקול משכורת? בקשה לביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל

איך מבטלים עיקול משכורת בהוצאה לפועל?

חייב הוא אדם שניתן כנגדו פסק דין, או ששיק שלו חזר או שהגישו כנגדו תובענה בהוצאה לפועל והוא חייב לשלם את החוב.

עיקול משכורת הינו אמצעי לחץ של הזוכה על החייב לשלם את חובו.

ישנם מקרים בהם המעסיק של החייב חושש (שלא בצדק) מעיקולי המשכורת ולפעמים מפטר את החייב או גורם לו להתפטר מעבודתו בגין העיקולים בתיקי ההוצאה לפועל. הסבר פשוט למעסיק יכול להפיג את החששות שבנוגע לעיקול השכר.

חשוב לדעת, אם הנושה פתח לחייב תיק הוצאה לפועל, לפי החוק, אסור לעקל לחייב את מלוא השכר של החייב ויש להשאיר בידו סכום מסוים שיאפשר לו לחיות (חוץ מתיק מזונות בו ניתן לעקל את מלוא השכר).

בקשה לביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל:

אם הנושה פתח כנגד החייב תיק הוצאה לפועל והגיש בקשה לעיקול משכורתו של החייב, באפשרותו של החייב להגיש בקשה לביטול עיקול המשכורת.

אם החייב ישלם את מלוא סכום החוב – עיקול המשכורת יבוטל באופן אוטומטי.

אם אין ביכולתו של החייב לשלם את מלוא סכום החוב בתשלום אחד, על החייב יהיה להגיש בקשה לביטול העיקול ולפריסת החוב לפי יכולתו הכלכלית באמצעות תשלום צו תשלומים חודשי או להגיע להסדר עם הזוכה ועל כך יהיה צריך לעדכן את רשם ההוצאה לפועל כדי שניתן יהיה להסיר את העיקול.

לאחר הגשת בקשה מנומקת לרשם ההוצאה לפועל, הרשם יכריע בבקשה.

קבלת הבקשה לביטול העיקול ולפריסת החוב לתשלומים, תאפשר לחייב לעבוד ללא חשש מעיקול משכורת בתיק ההוצאה לפועל הספציפי (ככל שלחייב יש תיקי הוצאה לפועל נוספים, המשיכו לקרוא את המאמר).

לכמה זמן ניתן לפרוס את החוב בהוצאה לפועל?

אם סכום החוב נמוך מ- 100,000 ש"ח – ניתן לפרוס את החוב לתקופה של עד שלוש שנים.

אם סכום החוב גבוה מ- 100,000 ש"ח – ניתן לפרוס את החוב לתקופה של עד ארבע שנים.

לרשם ההוצאה לפועל סמכות לאשר לפרוס את החוב לתקופה ארוכה יותר של עד 3 שנים נוספות על התקופה המקורית.

ככל ואין בידכם לשלם את גובה החוב בפריסה, יש לשקול לפנות להליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי – הליך שמטרתו להביא לשיקומו הכלכלי של החייב ולפתוח דף כלכלי חדש. במסגרת הליך חדלות הפירעון עיקול המשכורת ועיקול חשבון הבנק – מבוטלים!

כמה זמן לוקח עד שהעיקול משכורת מבוטל בפועל?

הסמכות לבטל את עיקול המשכורת היא של רשם ההוצאה לפועל.

לכן, הדרך לזרז את ביטול עיקול המשכורת היא להגיש את הבקשה לביטול עיקול משכורת בהקדם האפשרי ובאופן מלא בצירוף כל המסמכים הנדרשים.

ההמלצה שלנו: אם קיבלתם אזהרה בתיק ההוצאה לפועל או שכבר הטילו עיקול על המשכורת, אל תתמהמהו ופנו לקבלת ייעוץ משפטי בהקדם האפשרי.

אנחנו מאחלים לכם הצלחה רבה ושתסיימו עם החובות שלכם.

רוצים לדעת עוד על ביטול עיקול משכורת?

רוצים לדעת על דרכי התמודדות עם חובות?

ניתן ליצור איתנו קשר בהשארת פרטים באתר או בטלפון: 03-7161515

 

אין באמור לעיל בכדי להוות משום יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית. מומלץ לקבל חוות דעת וייעוץ משפטי פרטני בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

מאמרים נוספים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

עבירת הנהגה בשכרות הוגדרה כעבירה חמורה על ידי כנסת ישראל. העונש בצד ביצוע העבירה של נהיגה בשכרות והרשעה של הנהג על ידי בית משפט –

מאמרים פופולריים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

עבירת הנהגה בשכרות הוגדרה כעבירה חמורה על ידי כנסת ישראל. העונש בצד ביצוע העבירה של נהיגה בשכרות והרשעה של הנהג על ידי בית משפט –

כמה עולה הליך חדלות פירעון? כמה עולה פשיטת רגל?

חידוש הליך פשיטת רגל שבוטל

הליך פשיטת הרגל חזר וככל שהחייב ישלם את היתרה – יהיה חופשי מחובות! כידוע, אבן היסוד בהליך של פשיטת רגל / הליך חדלות פירעון הוא

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף עו"ד ירון אילון

סכסוכי שכנים ודיירים בבית משותף

בדרך כלל, איננו בוחרים את השכנים שלנו והם "נכפים" עלינו באופן אקראי עקב עצם עובדת המגורים. לעיתים, יחסי השכנות יכולים להימשך שנים לא מעטות, בקרבה

צריכים חוות דעת? רוצים להתייעץ?

צרו איתנו קשר

משרד בעל מומחיות ייחודית בייצוג משפטי בתחומי הנגישות ושוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות וכן בתחומי המשפט המסחרי והזכיינות.